Help with Search courses

استر

خداوند همیشه به شما کمک خواهد کرد تا برای آنچه درست است، بایستید.

جوی می‌خواهد از شاگرد تازه‌ای که با دیگران تفاوت دارد، دعوت کند تا به کلوپ مدرسه بپیوندد- اما اگر آن گروه از خودش عصبانی شوند و از کلوپ بیرونش کنند چه؟ سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را با خود به ایران باستان (امپراتوری پارس) می‌برد. توطئهٔ شیطانی هامان برای کشتن یهودیان را کشف کنید، و ببینید چطور ملکه استر باید تصمیم بگیرد جانش را با رفتن به حضور پادشاه به خطر بیندازد- یا ساکت بایستد تا مردمش را از بین ببرند. بچه‌ها می‌آموزند که خدا همیشه به آنها کمک می‌کند تا برای آنچه درست است، بایستند.

راحاب و دیوارهای اریحا

بلندترین دیوارها هم نمی‌توانند در برابر ایمان به خدا قد علم کنند.

جوی از انجام یک پروژهٔ علمی با دختری که رفتارش دوستانه نیست، ناراحت است. آیا آنها می‌توانند این کار را با هم انجام دهند؟ سوپربوک جوی، کریس و گیزمو را به اریحای باستان می‌برد. در آنجا جاسوسان یوشع پنهانی وارد شهر می‌شوند و با زنی به نام راحاب ملاقات می‌کنند. آیا آن زن به اسرائیلی‌ها خیانت می‌کند- یا جانش را برای کمک به آنها به خطر می‌اندازد؟ بچه‌ها درمی‌یابند که حتی بلندترین دیوارها هم نمی‌توانند در برابر ایمان به خدا قد علم کنند!

کوره آتش

اطاعت کردن از خدا همیشه تصمیم درستی است.

بچه‌ها باید در امتحان ریاضی نمره قبولی بگیرند تا اجازه پیدا کنند که سوار ترن هوایی جدید بشوند- اما کریس فراموش کرده که درس بخواند! آیا باید به جواب‌های دوستش نگاه کند؟ سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را با خود به دوران باستان بابل می‌برد. آنها در آنجا با شدرک، میشک و عبدنغو ملاقات می‌کنند که باید در برابر یک بت تعظیم کنند، یا با مرگ روبرو شوند! شاید تصمیم شجاعانهٔ آنها و حفاظت معجزه‌آسای خدا در امتحان سخت آتشین باشید. بچه‌ها می‌آموزند که همیشه اطاعت از خدا، تصمیم درست است. * اطمینان حاصل کنید که ویدیوی داستان کتاب‌مقدّس را برای این دوره از پیش مشاهده کنید، زیرا ممکن است برخی از تصاویر برای کودکان کوچک خیلی مناسب نباشند. تصاویر نسخهٔ خلاصه خشونت کمتری دارند. همچنین پیش‌زمینه کتاب‌مقدس و نیز ویدئوهای نشانه‌ها را از پیش تماشا کنید.

یوسف و خواب فرعون

همیشه حتی در زمانی که به نظر اوضاع خارج از کنترل است، خدا نقشه‌هایش را برای خیریت ما به انجام می‌رساند.

کریس نقشهٔ‌ بی‌نقصی دارد تا صندلی‌های بسیار خوبی در مسابقهٔ بزرگ بگیرد. تنها نقص نقشه‌اش، روش مقابله با اوضاع نابسامان پیش‌بینی نشده بود! سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را به ملاقات یوسف می‌برد. شاهد بالا و پایین‌های زندگی او باشید- از وقتی که پسر محبوب یعقوب بود تا دزدیده شدن و برده شدنش، و از فراموش شدن در زندان تا نخست‌وزیری مقتدر در مصر. بچه‌ها می‌آموزند که همیشه حتی وقتی اوضاع به نظر خارج از کنترل می‌رسند، خدا نقشه‌هایش را برای خیریت ما به انجام می‌رساند.

یونس

خدا می‌خواهد به همه رحمت نشان بدهد.

جوی ناراحت است که مبادا مدیر به بدجنس‌ترین دختر مدرسه، که به تازگی یک دوچرخه دزدیده، رحمت نشان بدهد. سوپربوک جوی، کریس و گیزمو را به ملاقات یونس می‌برد که وقتی خدا او را می‌خواند تا برای مردم شرور نینوا موعظه کند، می‌گریزد. یک توفان شدید را تجربه کنید، با یک ماهی غول‌آسا روبرو شوید، و شاهد باشید که وقتی سرانجام یونس برای نینوا موعظه می‌کند چه اتفاقی می‌افتد. بچه‌ها می‌آموزند که خدا مایل است به همه رحمت نشان دهد!

نبرد نهایی

The power of God’s forgiveness and salvation will ultimately defeat the forces of darkness.

کریس به طور تصادفی خانه‌شان را به آتش می‌کشد و فکر می‌کند که هرگز بخشیده نخواهد شد. سوپربوک، کریس، جوی و گیزمو را به لحاظ زمانی به جلو می برد تا ماجرای پایان جهان را ببینند. آنها شاهد نبرد نهایی میان نیروهای شریر شیطان و ارتش فرشتگان خداوند می‌شوند. بچه‌ها یاد می‌گیرند که قدرت بخشش و نجات خداوند در نهایت نیروهای تاریکی را شکست می‌دهد.* اطمینان حاصل کنید که ویدیوی داستان کتاب‌مقدّس را برای این دوره از پیش مشاهده کنید، زیرا ممکن است برخی از تصاویر برای کودکان کوچک خیلی مناسب نباشند. تصاویر فیلم‌های خلاصه زبان ساده‌تری دارند.همچنین پیش‌زمینه کتاب‌مقدس و نیز ویدئوهای نشانه‌ها را از پیش تماشا کنید.

در راه دمشق

Anyone can change with God’s help.

زمانی که کریس، جوی و گیزمو با سارقی نوجوان مواجه می‌شوند، از خود می‌پرسند که آیا این امکان وجود دارد که او تغییر یابد؟ سوپربوک، کریس، جوی و گیزمو را برای ملاقات شائول می‌برد. شائول در راه به سوی دمشق می‌رفت تا مسیحیان را جفا رساند. شاهد نابینایی موقتی او در اثر ملاقاتی که داشت، تغییر کامل او، و فرار خطرناک او بودند! کشف کنید که چگونه مردی که می خواست ایمانداران را بکشد، به پولس رسول تبدیل گشت که یکی از بزرگترین مبشران تمام دوران‌ها است. بچه‌ها یاد می‌گیرند که هر کسی می‌تواند با کمک خدا تغییر یابد!

او برخاسته است!

Learn what love and sacrifice truly mean.

کریس به هیچ عنوان حاضر به اطاعت از مادرش نیست - تا زمانی که او با پسری ملاقات می‌کند که مشتاق اطاعت از پدرش است، حتی اگر به قیمت مرگش باشد! سوپربوک، کریس، جوی و گیزمو را به همراه مادر کریس یعنی فیبی به اورشلیم می‌برد جایی که آنها با مریم و پسرش عیسی ملاقات می‌کنند. شاهد اطاعت و رنجی که عیسی را به سوی صلیب هدایت کرد و قدرت عظیم خدای پدر که او را از مردگان قیام داد باشید. بچه‌ها معنی عشق و فداکاری واقعی را یاد می‌گیرند.Note: To be biblically accurate, the videos in this course depict Jesus' suffering and death on the cross. *لطفاً پیش از نمایش این سرود، خودتان آن را مرور کنید تا اطمینان حاصل کنید که تصاویر آن برای بچه‌های کوچک‌تر مناسب باشد. ما تلاش کرده‌ایم که داستان را با روش دقیق و حساسی ارائه دهیم. توجه داشته باشید که خلاصه ماجرای کتاب‌مقدس (ویديوی ۴) زبان ساده‌تری دارد. یادداشت‌های ویدئوی اضافی زیر را مشاهده کنید.

شام آخر

True greatness comes from serving others.

هنگامی که کریس دعوت شده تا در مسابقه بهترین گروه موزیک جهان شرکت کند، او می‌خواست دیگران مانند یک پادشاه با او رفتار کنند تا زمانی که پادشاه حقیقی را پیدا کرد که خادم همگان بود. سوپربوک، کریس، جوی و گیزمو را به اورشلیم می‌برد. در آنجا عیسی سوار بر یک کره الاغ وارد اورشلیم شد و معبد را پاکسازی کرد. شاهد باشید که او چگونه شام آخر با شاگرداش را آماده می‌کند. شاگردان می‌آموزند که عظمت واقعی ازخدمت به دیگران می‌آید!

معجزات عیسی

معجزات واقعی تنها از جانب خدا امکان پذیره.

تا پیش از آنکه کریس معجزه‌گر حقیقی را ملاقات کرد، معتقد بود که شعبده‌باز خیابانی دارای قدرتی ماوراء الطبیعه است! سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را به اسرائیل قدیم و باستانی می‌برد. شاهد باشید که چگونه عیسی فردی فلج را شفا می‌دهد، طوفان را آرام می‌کند و مردی را از ارواح شریر آزاد می‌کند. کشف کنید که حتی بزرگترین دشمن نیز یاراری مقاومت در برابر قدرت خدا را ندارد! بچه‌ها می‌آموزند که معجزات حقیقی تنها از سوی خدا می‌آیند.* اطمینان حاصل کنید که ویدیوی داستان کتاب‌مقدّس را برای این دوره از پیش مشاهده کنید، زیرا ممکن است برخی از تصاویر برای کودکان کوچک خیلی مناسب نباشند. تصاویر فیلم‌های خلاصه زبان ساده‌تری دارند.همچنین پیش‌زمینه کتاب‌مقدس و نیز ویدئوهای نشانه‌ها را از پیش تماشا کنید.

اولین کریسمس

The true meaning of Christmas is far greater than parties and presents.

کریس بسیارمشغول کادو گرفتن بود و نتوانست دربرپا کردن صحنه آخور کمک کند تا اینکه او بهترین کادوی کریسمس را پیدا کرد! سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را به تپه‌های باستانی بیت لحم می‌برد، تا شاهد جستجوی همراه با نگرانی مریم و یوسف برای یافتن محل اقامت قبل از تولد نوزاد باشند. نقشه شومی که خانواده عیسی را به خطر می‌انداخت، برملا شد. زیبایی سرود فرشتگان و پیغام آنان به چوپانان و پرستش پادشاه نوزاد مولود در آخور را تجربه کنید. بچه‌ها می‌آموزند که معنای واقعی کریسمس فراتر از مهمانی و کادو است.

غرّش!

Even a lions’ den is no match for God’s protection.

زمانی که یک نفر در محل اسکیت‌رانی دیگران را اذیت می‌کند، کریس پیش خودش فکر می‌کند کاری از او ساخته نیست - تا اینکه با شخصی ملاقات می‌کند که برای انجام کار درست، زندگی خود را به خطر می‌اندازد. سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را به بابل می‌برد تا با دانیال دیدار کنند، جایی که رقبای حسود او نقشه می‌کشیدند تا به زندگی او پایان دهند. شجاعت واقعی در عمل را شاهد باشید و ببینید که ایمان به خدا به ما قدرت انجام کار درست را می‌دهد. بچه‌ها یاد می‌گیرند که حتی چاه شیران هم سدی در برابر محافظت خدا نیست!

ماجراجویی بزرگ!

You can conquer every fear by trusting in the Lord.

هنگامی که کریس برای ورودی گروه موسیقی مدرسه گیتار می زند ، مضطرب می شود - تا زمانی که او با پسری شجاع ملاقات می کند که چالش بزرگی را می پذیرد.! سوپر بوک کریس، جوی و گیزمو را برای دیدار با دیوید در تپه های بیت لحم باستانی می برد. شاهد است که جلیات - قهرمان جنگجویی که خدا را مورد تمسخر قرار می دهد - حریف خوبی در برابر ایمان پسر چوپان جوان نیست. بچه ها یاد می گیرند که می توانند بر هر ترسی با توکل به خداوند غلبه کنند.* اطمینان حاصل کنید که ویدیوی داستان کتاب‌مقدّس را برای این دوره از پیش مشاهده کنید، زیرا ممکن است برخی از تصاویر برای کودکان کوچک خیلی مناسب نباشند. تصاویر فیلم‌های خلاصه زبان ساده‌تری دارند.پس زمینه کتاب مقدس و ویدیوهای نمایشی را هم از قبل تماشا کنید.

ده فرمان

God gives His people rules for their own protection and happiness.

خسته از پیروی از مقررات پارک، کریس، جوی و گیزمو را به غاری خطرناک هدایت می‌کند، جایی که آنها گم شدند! سوپربوک آنها را به صحرای سینا می‌برد تا با موسی، هارون و قوم اسرائیل ملاقات کنند. در حالی که خدا ده فرمان را عطا می‌کند، شاهد عجایبی خواهید بود. خواهید دید که وقتی قوم از شریعت خدا نافرمانی می‌کنند چه نتایج فاجعه آمیزی نصیبشان می‌شود و نیز اینکه چگونه قوم محبت و رحمت خدا پایدار خدا را کشف می‌کنند. بچه‌ها یاد می‌گیرند که خداوند به قوم خویش قوانین را عطاکرد که برای محافظت و شادی و خرسندی خودشان است!

قوم مرا راها کن!

When God is with us, all things are possible.

کریس، جوی و گیزمو نمی‌توانند تصمیم بگیرند کدام ماجراجویی بیشترین هیجان را دارد تا اینکه سوپربوک آنها را به مصر باستان می‌برد! آنها با موسی ملاقات می‌کنند - شاهزاده‌ای که فرار می‌کند و چوپان می‌شود. دریابید که چطور خدا او را فرا می‌خواند تا فرعون را به چالش بکشد و اسرائیل را از بردگی آزاد کند. شاهد معجزات، بلاها و باز شدن دریای سرخ شوید! کودکان یاد می‌گیرند که وقتی که خدا با ما باشد همه چیز ممکن است!

بخشش

Learn how relationships that may seem hopelessly broken can be fixed through forgiveness.

کریس می‌گوید که او هرگز جوی را نمی‌بخشد چون او به طور تصادفی سبب خرابی گیزمو شد. این کار در طول یک مسابقه آب‌پاشی پر جنب و جوش اتفاق افتاد. سوپربوک آنها را برای دیدار با یعقوب وعیسو،‌ یعنی دوقلوهایی که نمی‌توانستند همدیگر را ببخشند، برد. کشف کنید که چگونه یعقوب پدرش را فریب می‌دهد، از عیسو دزدی می‌کند و سپس از ترس جانش فرار می‌کند. در زمان ملاقات مجدد این دو برادر، شاهد نتیجه‌ای دراماتیک باشید. کودکان یاد می‌گیرند که چگونه روابطی که ممکن است ناامید کننده به نظر برسند، می‌توانند از طریق بخشش ترمیم شوند!

امتحان!

سخت ترین انتخاب ها می تواند بزرگترین شادی را به ارمغان بیاورد.

کریس ازسیستم بازی جدید و بسیار محبوب خود هیجان زده است، تا اینکه می‌شنود پسری بیمار در بیمارستان نمی‌تواند به یکی از آن سیستم‌ها دسترسی داشته باشد. سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را برای دیدار با ابراهیم می‌برد. ابراهیم با امتحان نهایی ایمانش مواجه می‌شود. شاهد باشید که این پدر با محبّت چطور باید تصمیم بگیرد که کدام مهمتر است؛ خدا یا پسر محبوبش یعنی اسحاق. کودکان می آموزند که سخت ترین انتخاب ها می توانند بزرگترین شادی را به ارمغان بیاورند! * مطمئن باشید که پیش از دیدن فیلم داستان داستان کتاب مقدس برای این دوره، به عنوان برخی از تصاویر ممکن است برای بچه های جوان بیش از حد شدید است.تصاویر فیلم‌های خلاصه زبان ساده‌تری دارند.همچنین پیش‌زمینه کتاب‌مقدس و نیز ویدئوهای نشانه‌ها را از پیش تماشا کنید.

در ابتدا

یاد بگیرید که خدا دوست دارد و مهربان است، و او یک برنامه فوق العاده برای آینده دارد.

وقتی کریس از پدرش نااطاعتی می‌کند و به آزمایشگاه می رود، متوجه می شود که تسلیم شدن به وسوسه می‌تواند عواقب فاجعه‌باری ایجاد کند! سوپربوک کریس، جوی و گیزمو را می برد تا شاهد طغیان شیطان و سقوط او از آسمان باشند. زیبایی خلقت خدا را در باغ عدن را کشف کنید وبیاموزید که چگونه آدم و حوا از طریق نافرمانی گناه را به جهان می‌آورند. کودکان می‌آموزند که خدا دوست داشتنی و مهربان است، و او طرحی فوق‌العاده‌ برای آینده دارد!*لطفاً پیش از نمایش این ویدئو، خودتان آن را مرور کنید تا اطمینان حاصل کنید که تصاویر آن برای بچه‌های کوچک‌تر مناسب باشد. تصاویر فیلم‌های خلاصه زبان ساده‌تری دارند.همچنین پیش‌زمینه کتاب‌مقدس و نیز ویدئوهای نشانه‌ها را از پیش تماشا کنید.